Yola Çıktığını Yolda Bulduğuna Değiştirme

Alptürk Sönmez

Yazarın şu ana kadar yazılmış 4 makalesi bulunuyor.

Toplumda yaşayan bir birey için iyi insan olmak vazgeçilmez gerekliliktir. İyi bir insan çevresine pozitif katkıda bulunur, yardım severdir, insan sevgisi doludur.

 

Network marketing sektöründe de başarıya ulaşmanın en önemli faktörüdür iyi insan olmak.  Çünkü bu sektör bugüne kadar bildiğimiz birçok şeyi değiştirmiştir değiştirmeye devam etmektedir.  Eğer hamurumuzda bir bozukluk olduğu takdirde bu değişime ayak uydurmak imkânsız hale gelecektir. İnanın eğer iyi bir insan olmayı başaramazsanız bu sektörde başarılı olmak bir yana maddi manevi eskisinden de kötü bir duruma gelmeniz kaçınılmazdır.

 

Hepimiz şu sözleri çok iyi bilir “ para bizi bozar, para insanı değiştirir, para şımartır”. Çok doğru tespit. Para insanı gerçekten değiştirir. Her insan bu değişimi mutlaka yaşar. Ama eğer insanın hamuru iyi ise kişi belli bir süre yoldan çıksa dahi hatasının farkına varıp biran önce kendine çeki düzen verir. Bize “bu işe girerken sevdiğiniz insanlarla yapın” cümlesinin anlamı aslında burada yatıyor. Biz o insanları bu işten önce de tanıyorduk, onlarda bizi. Dolayısıyla bizde yada onlarda olan değişikleri görüp uyarıları dikkate aldığınız ölçüde kaybolmaktan kurtulup yolunuzu bulur ve başarıya ulaşırsınız. Ancak o insanları dikkate almaz yola çıktığınız insanları yolda bulduklarınıza değişirseniz inanın sizi çok kötü günler bekliyor. Çünkü bu yeni insanlar sizi öncekiler kadar iyi tanımadıkları için sizdeki yanlışları zamanında göremeyebilirler ve uyarmakta geç kalabilirler. Siz yanlışlarınızın farkına vardığınız anda artık çok geç kalmışsınızdır. O sevdiğiniz değer verdiğiniz dostlarınız yol arkadaşlarınız artık yoktur yanınızda.

 

Lütfen eğer başarıya giden bu yolu yürüyecekseniz öncelikle yol arkadaşlarınızı çok iyi seçin ve ne olursa olsun onları yolda bulduklarınızla değiştirmeyin. Tavsiye ve uyarılarına mutlaka kulak verin.  yol arkadaşı (2)

YAZARIN SON YAZILARI
Beyni Yok Fikri Var - 5 Ağustos 2015
Hayaller ! - 13 Temmuz 2015
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ