Network Marketing Nedir ?

Network Marketing Nedir ?

Sevgili Arkadaşlar Merhaba,

Network Marketing Hakkında İnsanlara Organizasyon Nasıl Kurulur ? Para Nasıl Kazanılır ? Kariyer Nasıl Elde Edilir ? Demeden Önce Bizim Bu Kadar Yabancı Kaldığımız 21.yy Ticaret Metodu Olan Network Marketing Nedir Öncelikle Bunu Bilip Öğrenmemiz Gerekmektedir.

Network Marketing; 21.yy’ın Ticaret Sistemi Olarak Görülen, Her Ölçekteki Şirketlerin Müşteriye Daha Kolay Ulaşmak, Kendine Sadık Müşteriler ve Çalışanlar Sağlamak Kısaca Ürün Satışlarını Arttırmak Amacıyla Kullanmaya Başladıkları, Doğrudan Satışın Geliştirilmiş Bir Türü Olan Etkili Bir Dağıtım ve Kazanç Sistemidir Diye Tanımlayabiliriz. Network Marketing Bir Pazarlama Stratejisi Olmakla Birlikte Kapı Kapı Ürün Satışının Zorunlu Olmadığı Bir Modeldir. Çok Katlı Pazarlama Olarakta Bilinmektedirnetwork marketing Bizim Dilinden Anlayacağımız Şekilde Telafuz Etmek Gerekirse KULLANDIĞIMIZ veya BEĞENDİĞİMİZ Bir Ürünü Çevremizdeki İnsanlara Sunarak Bu İnsanlarında Bu Ürün,Mal veya Hizmetten Faydalanmasını Sağlamaktır. Networkun Altın Kuralı Almış Olduğunuz Ürünü Kullanmaktan Geçer Çünkü Hiç Kimse KULLANMADIĞI Bir Ürünün Tavsiyesini Yapamaz.

Peki Bu Şirketler Biz Networkerlara( Distribütör, Kar Payı Ortağı) Neden Para Öder ? Kısaca Değinmek Gerekirse Bizim Bugüne Kadar Görmüş Olduğumuz 2 Farklı Ticari Metot Vardır. 1.si Klasik Ticaret Dediğimiz Üretilen Malın Aracılar ( Nakliye,Ülke Distrübütörü ,Bölge Bayii, Toptancı,Mağaza vs ) Sayesinde ve Aynı Zamanda Ürünün Satışının Hızlandırılması İçin Ödenen Ciddi Meblağlarda Reklam Ücreti İle Sonuç Olarak Ürünün Tüketiciye Ulaşmasını Sağlayan Ticaret Metodudur. 2. Ticari Metot İse Henüz Farkına Varamadığımız NETWORK MARKETİNG TİCARET METODU’dur. Network Ticaret Metodunda Ürünün Aracılar Yerine Doğrudan Tüketiciye Ulaşması Amaçlanır ve Aracılara Ödenen Kar Payları Tüketiciye Ödenerek, Tüketicinin Kar Payı Ortağı Olması Amaçlanır. Bu Ticaret Metodunda Ürün Satışını Hızlandırmak İçin Şirketler Ciddi Reklam Ücretleri Ödemek Yerine Sadece Distribütörlerinden  Kullandıkları Üründen MEMNUN Kaldıkları Takdirde Çevrelerine Tavsiye Etmesini İsteyerek Organizyon Kurmalarını Hedefler Çünkü En Etkili Reklam Metodu Birebir Yapılan Tavsiyelerdir. Hiç Düşündünüz mü Hergün Televizyonlarda, Gazetelerde, Dergilerde veya Sosyal Medya Araçlarında Yüzlerce Reklam Görüyoruz  Fakat Bir Ürün Alırken Neden Önce Arkadaşlarımıza, Ailemize veya Sevdiğimiz İnsanlara Soruyoruz ? İşte Bu Yüzden Network Marketing Çağımızın Kazan Kapısıdır.

Şimdi Gerçekten Network Marketing Hakkında Bazı Şeyleri Anlamlandırabildiysek  Gelin Birde Bu İşi Yapan İnsanların Aslında NEDEN YAPTIKLARINI Bulalım…

1) İnsanların Öncelikli Hedefi Bu İşi Yaparken Kazanç Elde Etmektir. Bunu İlk Etapta Ek Gelir Olarak Düşünürler Zaman İçirisinde Gerçekten Yapmış Oldukları İşi Öğrendikten Sonra yani Organizyon Kurup, Zaman Kaldıracını Kullanmaya Başladıktan Sonra Finansal Özgürlüklerini Sağlayabilecek Bir Hayata Başlamış Olurlar.

2) Çevre Edinmek, Yeni İnsanlarla Tanışmak,

3) Sevdiklerimizle Doyasıya Harcayabileceğimiz Daha Geniş Zaman Olanağı,

4) Kendi İşimizin Patronu Olmak,

5) Kazan- Kazan; Kazanırken, Kazandırmak İstediğimiz Dostlarımızla Kazanmak ve Sevdiğimiz İnsanlarla Çalışmak,

6) Kişisel Gelişim Olanağı,

7) Hayalini Kurduğunuz Bir Gelecek,

8) Emeklilik

Sevgili Arkadaşlar Hepimizin Bu Hayattan Beklentileri Olduğu Gibi Bu Beklentilerimizde Mutlaka Farklılık Gösterecektir Ama Şunu Gönül Rahatlığıyla Söyleyebilirim Network Marketing YAPARAK Hertürlü Beklentinizi Karşılayabilirsiniz…

Network Şirketlerini Ayıran Temel Faktörler ? Ürünler Neden Önemlidir ?Neden Mega Holdings ? Networkta Başarı ? Networker Özellikleri ? Organizasyon Nasıl Kurulur ?

Hepsi ve Daha Fazlası İçin Lütfen Takipte Kalalım.. 🙂

Saygı ve Sevgilerimle

Mehmet Cihan KAYA

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ