Beyni Yok Fikri Var

Beyni Yok Fikri Var

beyinNetwork Marketing sektörüne girdikten sonra dışarıdan çok çok kolay olduğu gözükse de bu sektöründe kendine göre zorluklarını görmeye başladım. Tabi ki bu zorluklar diğer sektörlerdeki zorlukların yanında hiç bir şey ancak hiç zorluğu yok demek te doğru olmaz.

Bu sektördeki bence bir numaralı zorluk bu işi yapıp(!) toplumda işi yanlış, eksik anlatanlar sayesinde insanların önyargısını kırmaya çalışanlar. Adam bu sektöre adım atmış ancak ya eğitimlerini almamış yada aldığı eğitimlerden bir şey anlamamış. Çalıştığı network şirketinin kurallarına uymayıp yanlış yanlış üstüne yapıyor en sonunda da doğal olarak başarısız oluyor ve sektörü, şirketi kötülüyor.

Benim çalışmakta olduğum şirketinde belli kuralları var. Örneğin işimizi hiçbir zaman ayak üstü anlatmamak, sunum, davet, followları eğitimlerde öğretildiği gibi kurallarıyla yapmak. Adam önüne gelene ayak üstü işi anlat(a)mış. İşte geldiği başarı ise 0 (sıfır) satış. Ah az beyinli bol fikirli kardeşim sen zaten o küçücük beyninle kendi kafana göre iş yapmaya kalktın ve başarısız oldun. Benim gibi işini düzgün yapmaya çalışanların suçu ne? Senin sayende işi anlattığın kişiler bu sektörü kötü biliyorlar. Biz insanlara sektörü anlatmanın yanında birde senin gibilerin yanlışlarını düzeltmeye çalışıyoruz. Bari anlatma. Olmayan beyninden ürettiğin fikirleri kendine sakla da seni adam sansınlar.

Ve sözüm işimizi ilk defa duyan insanlara. Size biri iş sunduğunda karşınızdaki kişiye bakıp ta değerlendirmeyin işi. O insan bu işe ne kadar hakim? Başarı derecesi nedir? İşin kural ve kaidelerini biliyor mu? Araştırın. İşi kabul edip etmemeniz önemli değil. Kabul etmeseniz bile siz bizim adımıza sağda solda iş hakkında konuşmayın.  Bu işe girdikten sonra bir takım eğitimler vardır siz onları almadığınız için bu iş hakkında fikir sahibi olmanız mümkün değil.  Madem bu işe girmiyorsunuz ve biz buna saygı duyuyoruz sizde bizim hakkımızda konuşmayın işimize saygı duyun sesinizi kesin! Bu sektör 150 milyar $’lık bir sektör.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ